GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj116
mod_vvisit_counterW tygodniu434
mod_vvisit_counterW miesiącu2112

Twój IP: 54.81.244.248

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

Jasełka szkolne

Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie przedstawienia Jasełkowego w ostatnim dniu, przed przerwą świąteczną. W tym roku przygotowali je uczniowie pod kierunkiem nauczycieli p. D. Szmista i p. B. Synoś. Pani dyrektor M. Kruczek życzyła wszystkim zebranym na auli zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Jak nakazuje tradycja tak i na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

Więcej zdjęć w galerii >>>

 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych

W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści osiągali sukcesy w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Do etapu szkolnego z różnych przedmiotów zgłosiło się kilkunastu uczniów z klas drugich i trzecich. Kolejny etap – rejonowy odbył się w rzeszowskich gimnazjach. Do tego etapu zakwalifikowało się siedmiu uczniów naszej szkoły i byli to: Aleksandra Legęć i Paulina Rząsa z biologii, Agata Gwazdacz, Natalia Pociask, Radosław Rabczak i Krystian Płodzień z historii oraz Felicjan Rybka z języka niemieckiego. Po kolejnych zmaganiach z zadaniami różnego typu na szczeblu rejonowym, do finału dostała się trójka naszych gimnazjalistów. O tytuł laureata wojewódzkiego konkursu, już po feriach zimowych walczyć będą: Aleksandra Legęć i Paulina Rząsa z biologii oraz Felicjan Rybka z języka niemieckiego. Naszym uczniom życzymy sukcesu i powodzenia na etapie wojewódzkim oraz mocno trzymamy za  nich kciuki. POWODZENIA.

 

Zakwalifikowani do II etapu Konkursu Wiedzy Technicznej

We wtorek odbyły się w naszej szkole eliminacje do 12 edycji interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem: „sapere aude” - odważ się być mądrym. Trzej uczniowie, z największą ilością punktów, zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Są to: Tomasz Maciołek z kl. 3c, Antoni Panek z kl. 3f i Radosław Wyskiel z kl. 3d. Drugi etap konkursu odbędzie się w Jarosławiu dnia 5 lutego – życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

 

Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Fragmentów „Pana Tadeusza”

W dniu 22 listopada 2012 r. w Gimnazjum Publicznym im. Anny Jenke w Błażowej odbył się konkurs recytatorski fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W ten sposób została uczczona 200 rocznica wydarzeń opisanych w „Panu Tadeuszu”. Udział wzięło 13 uczestników z gimnazjów z Tyczyna, Chmielnika, Hyżnego i naszego gimnazjum.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Szymon Szul z Hyżnego
II miejsce: Mateusz Mróc z Chmielnika
III miejsce: Izabela Skrzypiec, Aleksandra Pieńkos z Błażowej

Wyróżnienia: Dominika Materna z Błażowej,  Monika Knutel z Tyczyna

Konkurs zorganizował Zespół Przedmiotów Humanistycznych pod kierunkiem p. Teresy Bąk.

Więcej…
 

Lista uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursów

Z przyjemnością informujemy, że grupa uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się do następnego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Oto uczniowie:

Agata Gwazdacz
Aleksandra Legęć
Felicjan Rybka
Krystian Płodzień
Natalia Pociask
Paulina Rząsa
Radosław Rabczak

 

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To okazja, aby oddać cześć tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam niepodległość. Także w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wierszem i piosenką uczcili to ważne wydarzenie w dziejach ojczyzny. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy brali udział i pomagali przygotować akademię dziękujemy.

Więcej…
 

Uczestnictwo w sympozjum zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke

Niedzielny październikowy zimny poranek. Pada pierwszy śnieg. Pogoda zachęca do pozostania w domu i spędzenia świątecznego dnia na leniuchowaniu. Jednak grupa artystów-gimnazjalistów błażowskich spieszy na spotkanie przed szkołą, aby udać się do Jarosławia. Uświetnią oni, jak co roku, swoim występem sympozjum organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke. Wraz z młodzieżą do Jarosławia udali się także opiekunowie: panie M. Kruczek – dyrektor szkoły, Z. Wysocka, B. Frańczak, A. Szul i  pan A. Szul.

 

Więcej…
 

Egzamin na kartę motorowerową

W środę 7 listopada o godz. 9:00 odbędzie się egzamin praktyczny na kartę motorowerową.

Egzamin będzie przeprowadzony na parkingu asfaltowym za szkołą.

Wszyscy uczniowie zdający egzamin muszą zgłosić się do p. G. Kruczka po odbiór oświadczenia, które trzeba będzie przynieść wypełnione najpóźniej w środę rano przed egzaminem. Uczniowie bez wypełnionego oświadczenia nie będą dopuszczeni do egzaminu!!!

Uczniowie, którzy zdają egzamin są zwolnieni w tym dniu z zajęć dydaktycznych (lekcji) w szkole!!!

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 48 z 51


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

imgp5142.jpg

Jesteśmy na Facebook'u