GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj269
mod_vvisit_counterW tygodniu1722
mod_vvisit_counterW miesiącu4098

Twój IP: 54.92.193.89

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Sobota
17 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon,
Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Do końca roku zostało 45 dni.
Zodiak: Skorpion

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

KONKURS O TYTUŁ HISTORYKA WIOSNY 2013 R. ROZSTRZYGNIĘTY

21.03.2013 r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas pierwszych o tytuł Historyków Wiosny 2013 r. Reprezentacje wszystkich klas pierwszych rywalizowały odpowiadając na pytania z zakresu materiału przewidzianego w podstawie programowej dla klasy I gimnazjum. Pytania zawierały mapy, pojęcia, przedmioty, zabytki i daty, które należało nazwać, wyjaśnić, podać lub rozpoznać. Regulamin konkursu był tak pomyślany, że uczniowie siedzący na widowni mogli pomagać reprezentacji. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji, był też okazją do powtórzenia wiedzy i przyniósł zdecydowane zwycięstwo reprezentacji  klasy I e. Tytuł Historyka Wiosny 2013 zdobyli Karol Gerula, Daniel Rabczak i Bartłomiej Rząsa (wszyscy na zdjęciu poniżej). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Więcej…
 

 

POWITANIE WIOSNY

Tegoroczny „Pierwszy Dzień Wiosny” w naszej szkole przebiegał trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie naszej szkoły mogli oglądać tego dnia pokazy z biologii, chemii, fizyki i robotyki przygotowane przez swoich rówieśników z Młodzieżowego Laboratorium Nauki.

Tego dnia odbyły się także w naszej szkole konkursy. Pierwszym konkursem był skupiający z całej szkoły najbystrzejsze umysły ścisłe Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Klasy pierwsze mogły ze sobą rywalizować w przygotowanym i prowadzonym przez panią M. Kutrzebę  konkursie historycznym, który stanowił doskonałą powtórkę wiadomości z przedmiotu. W konkursie tym wygrała bezapelacyjnie klasa IE.

 

Więcej…
 

 

POKAZY Z ROBOTYKI

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach z robotyki zorganizowanych przez firmę Imperium Techniki. Na pokazie można było zobaczyć zbudowane roboty z klocków Lego Mindstroms, składających się z wielu elementów. Klocki te można dowolnie łączyć, tworząc dowolne konstrukcje a następnie zaprogramować ich podstawowe zachowanie i interakcje na otoczenie.

Więcej…
 

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

W poniedziałek świętowaliśmy uroczyście Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski i męska część uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. J. Wantuły zaprezentowała krótki program artystyczny życząc na co dzień wszystkim kobietom pomyślności i samych dobrych chwil.

Więcej zdjęć na szkonym koncie na Facebook'u >>>

 

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH I ZAWODACH W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2012/2013 ROKU

OSIĄGNIĘCIA W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH 2012/2013

Konkurs biologiczny:

- Aleksandra Legęć – Finalistka,

- Paulina Rząsa – Finalistka.

Konkurs języka niemieckiego:

- Felicjan Rybka – Finalista.

 

Więcej…
 

150 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Powstanie styczniowe wybuchło pod koniec stycznia 1863 r. i było największym z polskich powstań narodowych. Miało przynieść Polakom niepodległość, a skierowane było przeciwko Rosji. Walki toczyły się na terenie Królestwa Polskiego i ziem polskich zabranych przez Rosję tj. Litwy, Białorusi i Ukrainy. Przewaga wojsk rosyjskich spowodowała, ze Polacy przyjęli taktykę wojny partyzanckiej, czyli unikania walnych bitew i atakowania wroga z zaskoczenia. Powstanie wygasło na jesieni 1864 r., choć pojedyncze oddziały przetrwały zakonspirowane do 1865 r.

Uczennice I a przy grobie Jana Nepomucena Trembickiego uczestnika powstania styczniowego

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 49 z 54


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

imgp5042.jpg

Jesteśmy na Facebook'u