GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj393
mod_vvisit_counterW tygodniu655
mod_vvisit_counterW miesiącu3720

Twój IP: 54.224.247.42

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

Organizacja egzaminów teoretycznych na kartę motorowerową

KARTA MOTOROWEROWA

Egzamin teoretyczny (test) na kartę motorowerową będzie przeprowadzony w ciągu dwóch tygodni października:

  • I tydzień w dniach od 8.10.2012 do 12.10.2012
  • II tydzień w dniach od 15.10.2012 do 19.10.2012

W jednym tygodniu można podchodzić do egzaminu maksymalnie dwa razy. Więc uczniowie mają cztery szanse na zdanie egzaminu. Jeżeli uczeń w danym tygodniu nie wykorzysta możliwości zdawania egzaminu, szansa taka przepada.

  • Uczniowie klas pierwszych w pierwszej kolejności powinni zdawać egzamin podczas lekcji zajęć technicznych, informatycznych oraz przed lub po lekcjach.
  • Uczniowie klas drugich na informatyce lub przed lub po swoich lekcjach.
  • Trzecioklasiści przed lub po swoich lekcjach.

Egzamin można zdawać w wyznaczonych poniżej terminach:

--Poniedziałek 6,7 lekcja
--Wtorek 4,5,6,7 lekcja
--Środa 1,2,3,4,5,6,7 lekcja
--Czwartek 1,2,3,4,5,6,7 lekcja
--Piątek 5,6,7 lekcja
--oraz w środę i czwartek w godz. od 7:30 do 8:00.

Przychodząc na egzamin każdy uczeń powinien znać swój login i hasło do dziennika elektronicznego!!!

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, na którym pierwszaki mieli możliwość przedstawiania się reszcie szklonej społeczności. Młodzi ludzie, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności gimnazjalnej, przyrzekali, że będą dbać o dobre imię szkoły oraz sumiennie się uczyć i szanować zwyczaje szkolne. Starsi koledzy obiecali, że zawsze będą służyć im pomocą.

Podsumowaniem pasowania była dyskoteka, na której bawili się dobrze wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Więcej…
 

Wycieczka klasy Ib

Dnia 17 września 2012 klasa Ib wraz z wychowawcą p. D. Szmistem i opiekunem p. R. Grzesikiem udała się na pieszą wycieczkę do leśniczówki. Uczestnicy wycieczki, z własnej inicjatywy, wybrali się w pełnym rynsztunku – z plecakiem, gotowi do nauki. Pomimo sporej odległości, którą przyszło pokonać, dzielnie maszerowali, mając przy okazji możliwość podziwiania piękna otaczającej Błażową przyrody. Wspaniała pogoda sprzyjała, toteż wkrótce udało się osiągnąć wyznaczony cel, gdzie czekała nagroda w postaci wspólnej uczty przy smażonych kiełbaskach. Była to doskonała okazja do integracji naszej grupy.

Więcej…
 

Wycieczka integracyjna klasy Ic

Dnia 13.09.2012r. uczniowie klasy I c z wych. p. Beatą Frańczak wybrali się na wycieczkę integracyjną po okolicach Błażowej. Pogoda dopisała, więc maszerowało się wyśmienicie. Idąc wyżyną, podziwiali panoramę Błażowej. Polna doga wiodła na cmentarz żydowski, zwany przez mieszkańców okolicy „kopiskiem”. Wychowawczyni przybliżyła uczniom historie tego miejsca. Następnie w pobliskim lesie młodzież rozpaliła ognisko i upiekła kiełbaski. Spotkanie zorganizowane poza szkołą było okazją do bliższego poznania uczniów i wychowawcy. Młodzież chętnie uczestniczyła w zabawach integracyjnych. Zmęczona, ale w doskonałych humorach powróciła do szkoły.

Więcej…
 

Ia - zdobywcy szczytów

10 września 2012 r. korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na pierwszą wycieczkę klasową. Gimbus zawiózł nas do Gwoźnicy Górnej, skąd już pieszo wyruszyliśmy w kierunku najwyższego szczytu w tej części Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego Patrii. W rzeczywistości szczyt ten ma 506 m n. p. m. i nosi nazwę Wilcze - podobnie jak cały rezerwat przyrody. Piękną nazwę Patria nadała mu miejscowa ludność i pochodzący z Gwoźnicy poeta - Julian Przyboś. Z języka łacińskiego słowo to oznacza ojczyznę. Musicie przyznać, że piękna nazwa i zasłużona, bo ze szczytu rozciąga się naprawdę imponujący widok. Po nasyceniu oczu panoramą i odpoczynku wyruszyliśmy rezerwatem w kierunku Kąkolówki Woli, gdzie zaplanowaliśmy ognisko. Nikogo nie trzeba przekonywać, że kiełbasa upieczona na tym ognisku smakowała nam wybornie. Widok, jaki rozpościera się spod lasu na Woli w kierunku, Błażowej, Hyżnego, Dylągówki niewiele ustępuje widokom z Patrii. Idąc w kierunku miasta cały czas widzieliśmy je jak na dłoni. Zbliżając się do domu byliśmy z siebie dumni i czuliśmy satysfakcję, jaka zapewne towarzyszy zdobywcom szczytów i wielkim podróżnikom.

Więcej…
 

Wycieczka integracyjna klasy Ie

Dnia 17.09.2012 uczniowie kl. I e z wychowawczynią Teresą Bąk wybrali się na wycieczkę integracyjną po okolicach Błażowej: Pogoda dopisywała, więc uczniowie chętnie skorzystali z okazji wspólnego wyjścia na lody. Po orzeźwiającej przekąsce wybrali się w trasę na tzw. „Księże Pola” Młodzież podziwiała panoramę Błażowej. Po kilku kilometrach dotarli do miejsca przeznaczonego na ognisko „Pod Dębem”. Wiele radości przysporzyło rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Uczniowie świetnie się bawili, były liczne zabawy i śpiewy. Szybko upłynął czas przeznaczony na wycieczkę, więc uczniowie z zadowoleniem i trochę zmęczeniem wrócili do szkoły. Była to dobra okazja do bliższego poznania się uczniów i wychowawczyni.

Więcej…
 

Zajęcia na kartę motorowerową

UWAGA!!!

ZDAJĄCY NA KARTĘ MOTOROWEROWĄ

W środy na 7 lekcji, w sali nr 18, odbywają się zajęcia przygotowujące chętnych uczniów do uzyskania karty motorowerowej. Zajęcia są nieobowiązkowe, na których będą omawiane zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczniowie, którzy będą uczęszczać na zajęcia będą mieli ułatwioną drogę do zdania egzaminu teoretycznego na kartę motorowerową.

 

Sukces błażowskich gimnazjalistów

Nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce i główną nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Duch Baroku” organizowanego przez Muzeum Pałac w Wilanowie. 31 lipca 2012 roku zespół uczniowski w składzie Karolina Dziopak, Karolina Gibała, Katarzyna Marcinek i Krystian Płodzień uczestniczyli w wycieczce do Wilanowa stanowiącą główną nagrodę w konkursie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia5152następnaostatnia»

Strona 51 z 52


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

gtr 3.jpg

Jesteśmy na Facebook'u