GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj100
mod_vvisit_counterW tygodniu118
mod_vvisit_counterW miesiącu2449

Twój IP: 100.26.179.196

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Poniedziałek
27 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Angelika, Ilona, Jan Chryzostom, Julian,
Przybysław

Do końca roku zostało 340 dni.
Zodiak: Wodnik

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

150 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Powstanie styczniowe wybuchło pod koniec stycznia 1863 r. i było największym z polskich powstań narodowych. Miało przynieść Polakom niepodległość, a skierowane było przeciwko Rosji. Walki toczyły się na terenie Królestwa Polskiego i ziem polskich zabranych przez Rosję tj. Litwy, Białorusi i Ukrainy. Przewaga wojsk rosyjskich spowodowała, ze Polacy przyjęli taktykę wojny partyzanckiej, czyli unikania walnych bitew i atakowania wroga z zaskoczenia. Powstanie wygasło na jesieni 1864 r., choć pojedyncze oddziały przetrwały zakonspirowane do 1865 r.

Uczennice I a przy grobie Jana Nepomucena Trembickiego uczestnika powstania styczniowego

Więcej…
 

Nagroda w XX Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

Uczniowi naszej szkoły kolejny raz brali w tym roku udział w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Do finału konkursu zakwalifikowało się pięć szopek wykonanych przez uczniów naszej szkoły, były to prace wykonane przez: Radka Kanacha i Przemka Kanacha, Natalię Mikrut, Bartka Rząsę, Sebastiana Rzeźnika i Dawida Ustrzyckiego. Szopka Radka i Przemka została wyróżniona główną nagrodą - wycieczką do Warszawy. Wszystkie szopki zgłoszone na konkurs można oglądać na pokonkursowej wystawie w Millenim Hall w Rzeszowie.

Szopki naszych uczniów:

Więcej…
 

 

Występ akrobatów Andrzeja i Tomka

Dnia 17 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły mieli szansę zobaczyć na żywo, niesamowity pokaz akrobatyczny w wykonaniu duetu  "Andrzej&Tomek". Zespół ten obecnie  występuje dla publiczności na luksusowych statkach, hotelach czy też kasynach. Tym bardziej było nam miło, kiedy zgodzili się wystąpić dla nas w hali sportowej. Warto dodać ,iż Panowie razem osiągali na prawdę godne podziwu sukcesy międzynarodowe, między innymi są zdobywcami medali olimpijskich.

Więcej…
 

W dniu, 24 grudnia 2012 roku otrzymaliśmy wiadomość o śmierci ucznia naszej szkoły ś. p. Marka Sowy z kl. IIIA.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia i łączymy się z Wami w bólu.

Rada Pedagogiczna i uczniowie gimnazjum

Pogrzeb ś.p. Marka Sowy odbędzie się w kościele parafialnym w Kąkolówce w sobotę 29.12.
Wyjście orszaku pogrzebowego o godz. 13:00 z domu zmarłego.
Uczniowie mają możliwość dojazdu gimbusem:
- o 12:00 z Futomy,
- o 12:15 spod budynku gimnazjum,
- około 12:40 z Lecki.

"Taki pozostaniesz w naszej pamięci"

 

 

Jasełka szkolne

Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie przedstawienia Jasełkowego w ostatnim dniu, przed przerwą świąteczną. W tym roku przygotowali je uczniowie pod kierunkiem nauczycieli p. D. Szmista i p. B. Synoś. Pani dyrektor M. Kruczek życzyła wszystkim zebranym na auli zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Jak nakazuje tradycja tak i na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

Więcej zdjęć w galerii >>>

 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych

W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści osiągali sukcesy w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Do etapu szkolnego z różnych przedmiotów zgłosiło się kilkunastu uczniów z klas drugich i trzecich. Kolejny etap – rejonowy odbył się w rzeszowskich gimnazjach. Do tego etapu zakwalifikowało się siedmiu uczniów naszej szkoły i byli to: Aleksandra Legęć i Paulina Rząsa z biologii, Agata Gwazdacz, Natalia Pociask, Radosław Rabczak i Krystian Płodzień z historii oraz Felicjan Rybka z języka niemieckiego. Po kolejnych zmaganiach z zadaniami różnego typu na szczeblu rejonowym, do finału dostała się trójka naszych gimnazjalistów. O tytuł laureata wojewódzkiego konkursu, już po feriach zimowych walczyć będą: Aleksandra Legęć i Paulina Rząsa z biologii oraz Felicjan Rybka z języka niemieckiego. Naszym uczniom życzymy sukcesu i powodzenia na etapie wojewódzkim oraz mocno trzymamy za  nich kciuki. POWODZENIA.

 
«pierwszapoprzednia5152535455następnaostatnia»

Strona 51 z 55


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

OGŁOSZENIA

DYREKTOR SZKOŁY
mgr Maria Kruczek
przyjmuje od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 8:45
(lub po wcześniejszym umówieniu się)


"DOBRY START"
Informacje o rządowym programie


Przetwarzanie danych osobowych przez monitoring wizyjny
Informacje dotyczące ochrony danych osobowych w Zespole Szkół w BłażowejWszelkie informacje o oddziale żłobkowym są udzielane w Urzędzie Gminy Błażowa


DZIENNIK ELEKTRONICZNY
UONET+

Jak po raz pierwszy zalogować się do systemu UONET+

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

gtr1.jpg

Jesteśmy na Facebook'u