GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tygodniu583
mod_vvisit_counterW miesiącu3403

Twój IP: 54.158.219.248

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Środa
23 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Do końca roku zostało 223 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 
PDF Drukuj

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS HISTORYCZNY

6 czerwca 2014 r. w błażowskim  gimnazjum odbył się finał Międzygimnazjalnego Konkursu Historycznego pod hasłem Pierwsza wojna światowa i walka Polaków o granice. Uczniów obowiązywał materiał z klasy III gimnazjum poszerzony o biografię Leopolda Lisa Kuli i Józefa Piłsudskiego oraz tematykę szkoły średniej, tj. Walki o granice II Rzeczypospolitej. W finale konkursu w Błażowej uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich reprezentujących gimnazja z Chmielnika (dwa gimnazja), Dynowa, Hyżnego, Tyczyna i Błażowej,  w sumie 6 szkół 18 uczniów.

Aby wziąć udział w finale uczniowie ci musieli pokonać  konkurentów w swoich macierzystych szkołach i wygrać eliminacje. Rywalizacja finałowa miała więc bardzo wyrównany poziom, a o wygranej decydowały połówki punktów. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Zuzanna Synoś klasa II oraz Jakub Początek i Radosław Rabczak z klasy III. Jako organizatorzy chcieliśmy, aby uczniowie poznali nasze miasto. Pierwszym etapem był szczegółowy godzinny test obejmujący cały materiał i on decydował o zwycięstwie indywidualnym. Po jego zakończeniu komisja konkursowa, w skład której weszli wszyscy nauczyciele opiekunowie uczniów przystąpiła niezwłocznie do poprawy. W tym czasie uczestnicy konkursu zwiedzili Społeczne Muzeum Ziemi Błażowskiej, kościół parafialny św. Marcina i miasto. Po powrocie odbyła się druga część konkursu - rywalizacja zespołowa. W tej części uczniowie musieli rozwiązać na czas krzyżówkę historyczna o tematyce Sprawa polska w trakcie I wojny światowej, rozpoznać kogo przedstawia dana fotografia, kiedy została i w jakich okolicznościach oraz określić kto jest autorem cytowanego tekstu. Emocje były bardzo duże, bo zadania wykonywano na czas, a po jego upływie konkurencja mogła przejąć nierozwiązane zadanie i część punktów. Podkreślić należy, że w trakcie całego konkursu panowała miła atmosfera i choć każdy chciał zwyciężyć to rywalizacja była szlachetna i wygrali najlepsi z najlepszych.

Zespołowo I miejsce zdobyło gimnazjum w Dynowie w składzie: Dominik Pabiański, Hubert Marszałek, Robert Duda. Na miejscu II uplasowali się uczniowie naszego gimnazjum, miejsce III przypadło zespołowi  ze  Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku. W konkursie indywidualnym I miejsce zdobył Dominik Pabiański z Dynowa. Dwa miejsca drugie zdobyli Aleksandra Bartosz ze Społecznego Gimnazjum w Chmielniku i Hubert Marszałek z Dynowa na trzecim miejscu  ex aequo uplasowali się Zuzanna Synoś z Błażowej i Maciej Głowiak z Hyżnego. Różnie punktowe między poszczególnymi miejscami były minimalne. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody a wszyscy pozostali pamiątkowe książki i dyplomy. Nagrody ufundowali: burmistrz Błażowej Zygmunt Kustra i Towarzystwo Miłośników Ziemi Błażowskiej. Spotkanie było też okazją do integracji uczniów z sąsiednich gmin i do wymiany doświadczeń kadry historyków, którym należą się nasze podziękowania i gratulacje za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu, rozwijanie ich zainteresowań i pasji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że konkurs istnieje od 2001 r. i ma formułę przechodnią tzn., co roku organizuje go inne gimnazjum spośród wymienionych szkół. Taka forma sprawia, że nie obciąża on logistycznie żadnej ze szkół, motywuje do lepszej pracy i bardzo dobrze służy edukacji historycznej w regionie.

 


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

OGŁOSZENIA

Dzień 30 kwietnia i 2 maja jest dniem wolnym
w naszej szkole.
4 maja idziemy do szkoły.


Wszelkie informacje o nowopowstającym oddziale żłobkowym są udzielane w Urzędzie Gminy Błażowa


DZIENNIK ELEKTRONICZNY
UONET+

Jak po raz pierwszy zalogować się do systemu UONET+

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

dscf1338.jpg

Jesteśmy na Facebook'u