Twój IP: 54.198.246.116

Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Zodiak: Skorpion

PODSUMOWANIE PROJEKTU "MŁODZIEŻOWA SZKOŁA BIZNESU"

22 maja 2017r. w Gimnazjum im. A. Jenke w Błażowej odbyło się podsumowanie projektu „Młodzieżowa Szkoła Biznesu”, podczas którego obecni byli przedstawiciele oddziału NBP: Beata Rapa– dyrektor NBP o. Rzeszów, władze miasta i gminy: Jerzy Kocój – burmistrz Błażowej i Jurek Faraś – przewodniczący Rady Miejskiej, przedstawiciele rodziców m.in.: Sabina Szeliga – przewodniczący RR Dyrektor Zespołu Szkół w Błażowej Ewa Kozubek, nauczyciele błażowskiego gimnazjum. Uczestnicy projektu „Młodzieżowa Szkoła Biznesu”, nauczycielki wos –  Małgorzata Kutrzeba i Krystyna Brzęk. Wicedyrektor Zespołu Szkół Maria Kruczek przywitała gości i poinformowała o zadaniach zrealizowanych w ramach projektu. Dr Artur Ostromęckiwygłosił wykład „Wywoływanie postawy twórczej w procesie rozwoju przedsiębiorczości”.

Następnie wręczono nagrody Szkolnego Turnieju Biznesu, podczas, którego dwuosobowe zespoły tworzące spółki rywalizowały ze sobą o jak najlepszy wynik finansowy. Każda spółka zajmowała się produkcją, handlem, zatrudnianiem pracowników oraz negocjacjami między sobą. Aby osiągnąć sukces finansowy należało nie tylko gromadzić zasoby, ale i podejmować ryzyko organizacji wypraw handlowych do Lwowa, Krakowa, ale także Lubeki, Barcelony czy Stambułu.Turniej dostarczył wielu emocji uczestnikom, gdyż dla najlepszych 3 zespołów w dwóch edycjach przewidziano cenne nagrody w postaci tabletów. Po zaciętej walce wyłonione zostały najlepsze zespoły.  W pierwszej edycji miejsce zajęli Fabian Starzak i Maksymilian Wróbel, miejsce 2 Lucjan Bator i Julian Ślęczka, miejsce 3 zdobyli Filip Trzyna i Paweł Słaby. W drugiej edycji miejsce 1 zajęli Aleksandra Kowal i Jakub Bury, miejsce 2 Bartłomiej Banaś i Kamil Łach, miejsce 3 przypadło zespołowi w składzie Arleta Sawicka i Dominik Kołodziej.Projekt realizowany był dzięki środkom Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.