GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj269
mod_vvisit_counterW tygodniu1719
mod_vvisit_counterW miesiącu4095

Twój IP: 54.92.193.89

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Sobota
17 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon,
Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Do końca roku zostało 45 dni.
Zodiak: Skorpion

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 
PDF Drukuj

GRA MIEJSKA BŁAŻOWIANIE W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie błażowskich szkół tj. LO im. Św. Królowej Jadwigi i Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke wzięli udział w grze miejskiej. Grę miejską opracowało i przygotowało TMZB w ramach programu Błażowianie w drodze do Niepodległej Programu Dotacyjnego Niepodległa. Udział w grze wymagał przygotowania się z podanego zakresu materiału i literatury z historii regionu.


Podczas gry odwiedzili Społeczne Muzeum Ziemi Błażowskiej, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii sztandaru Koła Inwalidów Wojennych RP w Błażowej oraz samej organizacji, zapalili znicze na grobach legionisty Józia Bębna, powstańca styczniowego Jana Nepomucena Trębickiego oraz partyzantów AK. Pozostałe zadania dotyczyły władz samorządowych i ich działalności jak też pomników i zabytkowych budynków w mieście. Była to praktyczna lekcja obywatelska przepełniona patriotyzmem. W kategorii uczniów LO w grze zwyciężył zespół składający się z uczennic klas I i II. W kategorii gimnazjum wśród klas II zwyciężyła klasa II B, a wśród klas III -klasa III E. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

imgp7593.jpg

Jesteśmy na Facebook'u