Twój IP: 54.92.193.89

Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Zodiak: Skorpion

GRA MIEJSKA BŁAŻOWIANIE W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie błażowskich szkół tj. LO im. Św. Królowej Jadwigi i Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke wzięli udział w grze miejskiej. Grę miejską opracowało i przygotowało TMZB w ramach programu Błażowianie w drodze do Niepodległej Programu Dotacyjnego Niepodległa. Udział w grze wymagał przygotowania się z podanego zakresu materiału i literatury z historii regionu.

Podczas gry odwiedzili Społeczne Muzeum Ziemi Błażowskiej, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii sztandaru Koła Inwalidów Wojennych RP w Błażowej oraz samej organizacji, zapalili znicze na grobach legionisty Józia Bębna, powstańca styczniowego Jana Nepomucena Trębickiego oraz partyzantów AK. Pozostałe zadania dotyczyły władz samorządowych i ich działalności jak też pomników i zabytkowych budynków w mieście. Była to praktyczna lekcja obywatelska przepełniona patriotyzmem. W kategorii uczniów LO w grze zwyciężył zespół składający się z uczennic klas I i II. W kategorii gimnazjum wśród klas II zwyciężyła klasa II B, a wśród klas III -klasa III E. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.