GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj393
mod_vvisit_counterW tygodniu654
mod_vvisit_counterW miesiącu3719

Twój IP: 54.224.247.42

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 
PDF Drukuj

SUKCESY BŁAŻOWSKICH GIMNAZJALISTÓW

Uczniowie Gimnazjum im. Anny Jenke w Błażowej wzięli udział w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora OŚwiaty i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Celem konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty jest: wspieranie uzdolnień uczniów, wdrażanie uczniów do samokształcenia, pobudzanie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych i ich nauczycieli, promowanie szkół, integrowanie środowisk edukacyjnych województwa. W błażowskim gimnazjum w pierwszym etapie konkursów przedmiotowych wzięło udział 62 uczniów.


Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Konkurs historyczny: Uczniowie pracujący pod kierunkiem p. Małgorzaty Kutrzeby to m.in.  Dawid Rząsa – 3d, Karol Kołodziej – 3e, Julian Ślęczka – 2b, Michał Krużel – 3e i Barbara Antochów – 3e, natomiast Dominika Wójcik – 3b pracowała pod kierunkiem p. Krystyny Brzęk.  Konkurs geograficzny: Julian Ślęczka – 2b (op. p. Barbara Lewicka), konkurs języka polskiego: Dawid Rząsa – 3d (op. p. Beata Frańczak). Konkurs matematyczny: Dawid Rząsa – 3d (op. p. Anna Sajdyk).

Do III etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się: Dawid Rząsa  i Karol Kołodziej - konkurs historyczny, Julian Ślęczka - konkurs geograficzny, Dawid Rząsa - konkurs języka polskiego i konkurs matematyczny. Uczestnicy III etapu uzyskają tytuł finalisty lub laureata. Laureaci konkursów przedmiotowych będą zwolnieni z Egzaminu Gimnazjalnego.

Uczniowie gimnazjum wzięli również udział w Konkursie historyczno-religijnym pod hasłem „Rola narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości”. Organizatorami konkursu są Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Uczniów do konkursu przygotowywała Małgorzata Kutrzeba. Do drugiego etapu konkursu – do finału diecezjalnego, w którym uczestniczyć będą uczniowie z diecezji przemyskiej i zamojsko-lubaczowskiej zakwalifikowali się z naszego gimnazjum: Dawid Rząsa kl. 3d, Michał Krużel i Karol Kołodziej z kl. 3e, Bartłomiej Pałys z kl. 3b, Julian Ślęczka i Filip Trzyna z kl. 2b.

Takie same finały odbędą się jednocześnie w diecezji rzeszowskiej oraz diecezji sandomierskiej i tarnowskiej. Wszystkie one wyłonią uczestników III etapu konkursu, czyli międzydiecezjalnego finału, który odbędzie się w Rzeszowie. Laureaci tego konkursu otrzymują cenne nagrody. Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach konkursów.

 


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

imgp7702.jpg

Jesteśmy na Facebook'u