Twój IP: 54.158.219.248

Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Zodiak: Bliźnięta

BEZPIECZNE FERIE W 3 KROKACH

Już w najbliższych dniach rozpoczną się ferie zimowe. Jazda na nartach, sankach czy łyżwach należą do najbardziej popularnych zajęć podczas ferii. Jednak zabawa w zimowych warunkach może skończyć się urazem, kolizją, a nawet niebezpieczną kąpielą w mroźnym stawie.

ZASADA 1 – Ślizgawki i sanki tylko z dala od ulicy

Jedną z ulubionych zimowych zabaw jest jazda na sankach. Ważne jednak, aby wybierać miejsca położone z dala od jezdni i innych ciągów komunikacyjnych, a zabawom powinien towarzyszyć opiekun. Istotne jest też przygotowanie sprzętu do jazdy. Warto upewnić się, że sanki, czy inny przedmiot nie mają połamanych szczebelków ani wystających śrubek lub gwoździ. Przed rozpoczęciem zabawy należy również obejrzeć trasę zjazdu i usunąć z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie lub gałęzie. Dziecko musi również wiedzieć, że powinno dostosować jazdę do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, a także nie może przechodzić w poprzek toru. Nie należy także ślizgać się na chodnikach i przejściach dla pieszych. Częstym błędem jest także podczepianie sanek do samochodu lub motocyklu, co jest bardzo niebezpieczne.

ZASADA 2 – Staw to nie lodowisko

Dzieci, które nie wybierają się na zorganizowane wyjazdy i będą chciały korzystać z miejscowych atrakcji, ważne, aby pamiętały, żeby do jazdy na łyżwach i sankach wybierały miejsca bezpieczne, najlepiej lokalne lodowiska, czy odpowiednio zlokalizowane górki i przebywały tam zawsze pod opieką osoby dorosłej. Bezwzględnie nie można traktować zamarzniętych jezior czy stawów jak lodowisk.

ZASADA 3 – Odpowiednia ochrona przed zimnem

Dzieci, które wychodzą bawić się na powietrzu, powinny być ubrane stosowanie do pogody. Podczas długich zimowych zabaw, należy pamiętać o takim ubiorze, aby nie doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Idąc na górkę, czy lodowisko warto wyposażyć dziecko w termos z ciepłym napojem. Właściwy ubiór jest również elementem, który pomaga uchronić przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.

Dzień 30 kwietnia i 2 maja jest dniem wolnym
w naszej szkole.
4 maja idziemy do szkoły.

Wszelkie informacje o nowopowstającym oddziale żłobkowym są udzielane w Urzędzie Gminy Błażowa

UONET+

Jak po raz pierwszy zalogować się do systemu UONET+