WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNO-RELIGIJNY "ROLA NARODU I KOŚCIOŁA W ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI"

Twój IP: 54.198.96.198

20 Sierpnia 2018
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Zodiak: Lew

23 lutego odbył się w Przemyślu diecezjalny finał Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Religijnego „Rola Narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości”. Organizatorami konkursu są: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Patronat honorowy sprawują m. in. ks. arcybiskup Adam Szal, marszałek Władysław Ortyl, europoseł Tomasz Poręba, poseł Krystyna Wróblewska, wojewoda Ewa Leniart, kurator Małgorzata Rauch i inni.

W tym etapie nasze gimnazjum reprezentowało aż 6 uczniów na 20 zakwalifikowanych z diecezji przemyskiej i zamojsko-lubaczowskiej. Byli to Dawid Rząsa, Karol Kołodziej, Bartłomiej Pałys, Michał Krużel, Julian Ślęczka i Filip Trzyna. Wszyscy wypadli znakomicie i zakwalifikowali się do finału międzydiecezjalnego, który odbędzie się w kwietniu w Rzeszowie.

dsc_0028.jpg