Twój IP: 54.162.15.31

Tomasz

Zodiak: Panna

DNI PROMOCJI ZDROWIA W NASZYM GIMNAZJUM 2017-2018

W listopadzie 2017 r. trwały w naszym gimnazjum Dni Promocji Zdrowia, które miały na celu promowanie zdrowego trybu życia. Miesiąc wcześniej ogłoszone zostały liczne konkursy związane z promocją zdrowia. Dla klas drugich i trzecich  konkurs na plakat promujący zdrowe odżywianie, konkurs na prawidłowy jadłospis dla gimnazjalistów. Dni Promocji Zdrowia rozpoczęły się 13 listopada konkursem prozdrowotnym dla klas drugich i trzecich zorganizowanym przez p. Elżbietę Rosiak i p. Magdalenę Wolanin, w którym wzięło udział 32 uczniów. Laureatem tego konkursu został: Kamil Łach 3B.

W czasie trwania dni promocji zdrowia na korytarzu szkolnym zorganizowana została konkursowa wystawka plakatów i jadłospisów przygotowanych przez uczniów gimnazjum. Wykonane prace  miały na celu zachęcać wszystkich do zastanowienia się nad zmianą nawyków związanych z zdrowiem człowieka.

Dni promocji Zdrowia zakończyły się 20 listopada 2017 r. Kiermaszem Zdrowej Żywności – w ramach którego uczniowie sami przygotowali i zaprezentowali zdrowe potrawy, a ich propozycje były zachwycające i bardzo różnorodne, a co najważniejsze smaczne i zdrowe. Uczniowie  zaserwowali własnoręcznie wykonane m.in. zdrowe kanapki, sałatki, surówki, szaszłyki owocowe, koktajle,  galaretki, ciasteczka zbożowe, pieczywo domowe i inne. Prezentowane potrawy, ich różnorodność, estetyka pokazu i wkład pracy uczniów zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową. Głównym celem Kiermaszu Zdrowej Żywności była promocja zdrowej żywności oraz sprzedaż przygotowanych produktów wśród młodzieży w Gimnazjum, Liceum oraz w Szkole Podstawowej. Zaprezentowane stoliki z zdrową żywnością były oceniane w dwóch kategoriach: pierwsza – estetyczne przygotowanie stolika z zdrową żywnością, które wygrała klasa 2D oraz druga – najwięcej zarobionych pieniążków za sprzedaż zdrowej żywności, w tej kategorii wygrała klasa 2C.

W ramach promocji zdrowia zorganizowana była pogadanka dla uczniów prowadzona przez higienistkę szkolną p. Barbarę Jamioł na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia pierwszego i drugiego śniadania. Ponadto uczniowie klasy 3A pod opieką p. Małgorzaty Kusz mieli okazję zaprezentować na auli scenki związane z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach np. wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, postępowanie w przypadku podejrzenia urazu kręgosłupa, krwotoku itp.

Szkolne Dni Promocji Zdrowia  były okazją do zwiększenia kontroli nad własnym zdrowiem oraz propagowania zdrowego stylu życia wśród całej społeczności szkolnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i wychowawcom klas za zaangażowanie i aktywny udział w dniach promocji zdrowia w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta o tym, co dobre dla naszego zdrowia pozostanie długo w pamięci uczniów i że zostanie ona wykorzystana w codziennym życiu.

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

_mg_9558.jpg