Twój IP: 54.162.15.31

Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Zodiak: Panna

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-RELIGIJNEGO „ROLA NARODU I KOŚCIOŁA W ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI”

24 kwietnia 2018 r. miał miejsce międzydiecezjalny finał Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Religijnego „Rola Narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości”. Organizatorami konkursu byli Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Patronat honorowy sprawują m. in. ks. arcybiskup Adam Szal, marszałek Władysław Ortyl, europoseł Tomasz Poręba, poseł Krystyna Wróblewska, wojewoda Ewa Leniart, kurator Małgorzata Rauch i inni.

Pierwsza część pisemna odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Etap ten wyłonił 10 laureatów, wśród nich było 4 uczniów z naszego gimnazjum: Dawid Rząsa, Julian Ślęczka, Michał Krużel i Karol Kołodziej. Dawid w nagrodę wyjedzie do Brukseli. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody, m. in. smartwoodse ufundowane przez Zeto Rzeszów oraz kolekcjonerskie banknoty 50 złotowe ufundowane przez kurator oświaty Małgorzatę Rauch. Bartłomiej Pałys i Filip Trzyna zdobyli tytuły finalistów. Uczniom gratulujemy!

gtr1.jpg