Twój IP: 35.173.234.140

Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Zodiak: Skorpion

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW

Julian Ślęczka i Kacper Gibała - uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej zostali laureatami III edycji wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem Polska znowu wolna. Organizatorami Konkursu są PCEN Rzeszów, Europa Direct Rzeszów, ZOPO w Kuryłówce.

Konkurs przewidziany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością historii i geografii Europy, zagadnień związanych z integracją europejską i z funkcjonowaniem UE. W tym roku dodatkowo obowiązywała szczegółowa wiedza z zakresu I wojny światowej i walki Polaków o granice, z lat 1989 -1991, kiedy to Polacy po raz kolejny odzyskiwali niepodległość oraz okoliczności wstąpienia Polski do NATO i UE. W pierwszym etapie uczniowie szkół podstawowych mieli napisać 2 prace historyczne na wybrane przez siebie tematy z różnych zagadnień (z listy organizatorów), a gimnazjalistów obowiązywały 3 pracy z trzech różnych zagadnień. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Pięcioro uczniów klas VIII przygotowało 10 prac, a trzech uczniów gimnazjum 9 prac. Wszystkie prace były ciekawe, oprócz zagadnień historycznych poruszały różne zagadnienia m. in. wykorzystania w naszym regionie funduszów unijnych. Komisja konkursowa w Rzeszowie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała trzy uczennice ze szkoły podstawowej tj. Martynę Bacior, Paulinę Bator, Emilię Maciołek, a z gimnazjum Juliana Ślęczkę i Kacpra Gibałę. 25 kwietnia odbył się finał wojewódzki na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczniowie zmierzyli się z trudnym testem. Laureatem I miejsca wśród uczniów szkół gimnazjalnych został Julian Ślęczka, a Kacper Gibała zajął miejsce III. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 maja 2019 r. w siedzibie WSIiZ w Kielnarowej podczas obchodów 15 rocznicy wstąpienia Polski do UE.

DYREKTOR SZKOŁY
mgr Maria Kruczek
przyjmuje od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 8:45